درباره کشور ایتالیا,کشور ایتالیا,واحد پول کشور ایتالیا,پایتخت ایتالیا,شهرهای ایتالیا,جمعیت ایتالیا,حکومت ایتالیا,مذهب ایتالیا,مردم ایتالیا
درباره کشور ایتالیا,کشور ایتالیا,واحد پول کشور ایتالیا,پایتخت ایتالیا,شهرهای ایتالیا,جمعیت ایتالیا,حکومت ایتالیا,مذهب ایتالیا,مردم ایتالیا

درباره کشور ایتالیا

درباره کشور ایتالیا

درباره کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت ( گروه جی ۸ از هشت کشور صنعتی جهان تشکیل شده است که ۵۰ درصد اقتصاد جهان را در دست دارند) به شمار می آید.
واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و تقریبا ۹۲ درصد مردم آن مسیحی هستند.
ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت اروپا وبیست و سومین کشور پر جمعیت دنیا است. ایتالیا آب و هوای معتدل فصلی دارد و آب و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان های داخلی تفاوت زیادی دارد.
دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرارد دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این دو کشور و در سوئیس قراردارد که کامپیونه دیتالیا ( ناحیه جدا شده از خاک ایتالیا است که در ایالت تیچینیتوی سوئیس قراردارد) نامیده می شود.
رم ، پایتخت ایتالیا ، به عنوان پایتخت امپراطوری روم و اقامتگاه پاپ (رهبر کلیسای جهانی کاتولیک) ، از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود .
پس از فرو پاشی امپراتوری روم، منطقه ایتالیا به مناطق و شهرهای خود مختار بسیاری تقسیم شده بود ( از جمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا ) ولی واحد های مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به وجود آوردند.

اطلاعاتی درباره کشور ایتالیا:

ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده، دریایی که تولد تمدن های بسیاری را بخود دیده است . ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماس ها و تبادلاتی می باشد که بر مردم ، اقتصاد و فرهنگش تاثیر گذاشته است.
فینیقیها، یونانیها،کارتاژها،اعراب و نورمنها از جمله مللی می باشند که در طول سده ها با تاثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا ، باعث گردیده اند تا ایتالیا بطور فوق العاده ای غنی از آثار معماری و هنری می باشد.
بر اساس محاسبه ای که یونسکو انجام داده ، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش فقط ۲۵ درصد از کل خشکی های جهان است.
نشانه های باقی مانده از گذشته ، آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می باشد که امروزه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان به شمار می آید.
رم ، فلورانس، ونیز و بسیاری شهر های دیگر ،از جمله مقصد های هنری هستند که برنامه هر بازدید کننده ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می دهند.

رومی ها در دوران باستان بر ایتالیا حکمرانی می کردند و در قرون وسطی کنترل ایتالیا در دست پاپ ها ، فرانک ها، بیزانسی ها و سپس اعراب و نورمان ها در پاره ای از اوقات بوده است.
از میان مشکلات پر شماری که اتحاد ایتالیا در پی داشت ، آنچه بیش از همه ضروری بود ، همانا یکدست ساختن سرزمینی بود که از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار متفاوت بود .

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت ایتالیا,تور ایتالیا,وقت سفارت شینگن می باشد

جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا توریستی ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *