مراحل اخذ ویزای امریکا
مراحل اخذ ویزای امریکا

مراحل اخذ ویزای آمریکا

مراحل اخذ ویزای آمریکا

مراحل اخذ ویزای آمریکا

مراحل اخذ ویزای آمریکا

در این مطلب علاوه بر معرفی انواع ویزاهای آمریکا ، مراحل اخذ ویزای آمریکا بصورت کامل را قدم به قدم بخصوص برای افرادی که تا بحال اقدام نکرده اند شرح خواهیم داد و در صورت توجیه شدن شما عزیزان و تصمیم گیری برای اخذ ویزا آمریکا ، به آخر مطلب برای اطلاعات تماس و اقدامات لازم مراجعه نمایید.پیشنهاد میدهیم که اگر هرجای مطلب دچار ابهام شدید از طریق اطلاعات تماس در آخر پست ، با شماره قرار داده شده آژانس یزدان گشت سفیران تماس بگیرید تا راهنمایی های مورد نیازتون و اقداماتتان بسیار سریع انجام گردد.

قدم اول اخذ ویزا آمریکا

در مرحله اول متقاضیان باید فرمی را که به نام “اپلیکیشن فرم ویزا ” شناخته می شود،را به دقت و به درستی پر نمایند ، در واقع این همان فرم تقاضا برای اخذ ویزا می باشد که بسته به نوع ویزای درخواستی مورد نظر متفاوت  میباشد. ویزا انواع مختلف دارد که در قسمتهای  دیگر  به تفسیر به توضیح آن میپردازیم . در بحث های بعدی در جدول زیر به اختصار  انواع ویزا معرفی گشته است.

قدم دوم: وقت سفارت

در مرحله بعد ازمراحل اخذ ویزای آمریکا باید وقت سفارت بگیرید قابل ذکر است به دلیلی نبودن سفارت امریکا در ایران  وقت سفارت امریکا از کشورهایی که پذیرنده ایرانیان با زبان فارسی میباشند مانند. امارات . ترکیه و ارمنستان صورت میگیرد . به دلیل شلوغی و کثرت ثبت نام کنندگان جهت وقت سفارت آمریکا در یکی از این کنسولگری های فارسی زبان اقدام بموقع بنا به زمان  سفر و  فاصله مصاحبه تا اخذ ویزا و انجام پیکاپ ویزا و اخذ لیبل ویزا در پاس متقاضیان  و همچنین دشوار بودن گرفتن وقت سفارت از چندماه قبل اقدامات لازم را انجام دهید . وقت سفارت بعضی اوقات بسته میشود و باید منتظر کنسلی  وقت بمانیم تا سریع وقت مورد نظر را بگیریم . و بعضی اوقات به راحتی  برای چند روز بعد میتوانیم وقت بگیریم.برای مثال شما ممکن است بتوانید فردای همان روزه اقدام بتوانید وقت سفارت بگیرید یا شاید ماه ها در صف انتظار بعلت تعداد متقاضی بالا در صف انتظار باشید بنابراین نیاز است که از آژانسی معتبر اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید چرا که با این اقدام کار شما بسیار راحت می گردد و بنا بر اعتبار آزانس مربوطه ، این امر بدون دردسر بصورت تضمینی و فوری انجام می گردد ، در واقع وقت سفارت را به عهده متصدی مورد نظر با پرداخت هزینه ای انجام می دهید  و مابقی کارها برای گرفتن سریع ترین وقت سفارت برای شما بر عهده آژانس مسافرتی ما خواهد بود.

قدم سوم:,واریزی سفارت

در مرحله سوم ازمراحل اخذ ویزای آمریکا متقاضی باید واریزی سفارت که ۱۶۰$ آمریکایی میباشد را انجام دهد بعد از واریزی وجه سفارت و تکمیل فرم مربوطه حال فرم ds160 توریستی باشد یا فرم دانشجویی .یا ….فرقی نمیکند بعد ازsubmit کردن فرم . وواریزی  سفارت و تعیین وقت مصاحبه در یکی از کنسولگریهای که سفارت امریکا پذیزا میباشد مانند دبی،انکارا و یا ارمنستان  با کلیه مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای آمریکا در ساعت مشخص مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل داده و به سوالات سفیر مربوطه در مورد سفر و … به درستی و صداقت پاسخگو باشید.

قدم چهارم: پیکاپ ویزا

بعد از مصاحبه و تکمیل بودن پرونده بعد از گذشت حدودا ۶۰ روز کاری و رسید ایمیل از سفارت جهت اخذ ویزا تیم یزدان گشت سفیران برای سهولت کار شما عزیزان و با داشتن مجوز رسمی حمل پاسپورت امریکا   پاسپورت متقاضیان را تحویل گرفته و به کشور مصاحبه شده متقاضی جهت انجام پیکاپ ویزا پرواز میکند و هفته بعد پاس با لیبل ویزا را به مسافر بر میگرداند . شایان ذکر است پیکاپ به معنای  حما پاسپورت میباشد و اخذ ویزا و لیبل ویزا از طریق کنسولگری تنها صورت میگیرد.

وقت سفارت چیست؟

جهت درخواست ویزا آمریکا و در کل تقریبا برای همه سفارت خانه های کشورهای دیگر نیاز به وقت قبلی می باشد و هر سفارت خانه ای بنا بر قوانین و چارچوب کاری خود نوبت مصاحبه سفارت  و بسته به تعداد در خواست ها در روزهای مختلفی در هفته برای مصاحبه و درخواست ویزا وقت می دهند.

در کل در روز مصاحبه چکار باید بکنید؟

اگر در یک جمله بخواهیم بگیم، متقاضیان جهت تحویل مدارک مورد نیاز وقت سفارت ، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در روزی که برایشان معین گردیده در سفارت خانه مربوطه حاضر می گردند. جهت مشاهده مدارک مورد نیاز وقت سفارت بر لینک  کلیک نمایید.

 

پس از روز مصاحبه

بعد انجام مصاحبه و تحویل مدارک و پر کردن فرم ها، باید منتظر خبر از طرف سفارت باشید که برای مراجعه بعدی وضعیت ویزای شما مشخص گردد، بعبارتی برای پذیرش یا رد درخواست، منتظر می مانید.

 

پیکاپ ویزا چیست ؟

در یک جمله: پروسه ارسال پاسپورت به سفارت و الصاق ویزا در پاسپورت ، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا نامیده می شود.

بعد از روز مصاحبه و انگشت نگاری ،  سفارت از طریق ایمیل تصمیم نهایی خود را در مورد ویزا متقاضی اطلاع می دهد. در صورت موافقت با ویزا مسافر، باید متقاضی در اسرع وقت ، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا به سفارت ارسال نماید. درج ویزا به حضور شخص نیازی نیست و متقاضی می تواند نماینده ای از طرف خود برای تحویل پاسپورت به سفارت معرفی نماید.  در صورت عدم موافقت سفارت با ویزای متقاضی، فرد باید دلیل رد درخواست را رفع نماید و مجددا برای اخذ ویزای آمریکا اقدام نماید.

 

 

برای پیکاپ ویزا – پیکاپ پاسپورت باید چه اقدامی انجام دهم؟

به همان صورتی که در بخش وقت سفارت این مطلب شرح داده شد ، شما می توانید این پروسه را نیز همانند پروسه گرفتن وقت سفارت ، به آژانس واسط بسپارید و بعبارتی با پرداخت هزینه ای ، کلیه مراحل پیکاپ ویزا شما انجام خواهد شد و پرداخت هزینه پیکاپ ویزا بسیار اندک می باشد. امور مربوط به پیکاپ ویزا خود را می توانید با  دادن وکالتی که بروی سایت بخش دانلودها میباشد از طریق آژانس ما انجام دهید.

 

انواع ویزا آمریکا

انواع ویزا آمریکا

 

اطلاعات تماس برای اقدام جهت اخذ ویزا آمریکا

آژانس مسافرتی یزدان گشت سفیران

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۳۷۴۱۸

آدرس: تهران-مطهری-خیابان علی اکبری-پلاک ۱۹ -طبقه دوم سمت راست

وبسایت آژانس: https://www.gashtesafiran.com

وبسایت تخصصی پیکاپ پاسپورتِ آژانس: http://pickup-passport.com

♦ با تماس با شماره درج شده می توانید کلیه مراحل اخذ ویزای آمریکا را قدم به قدم با هزینه ارزان،در اسرع وقت،تضمینی و پرداخت بصورت اقساط در صورت تمایل انجام دهید.

 

 

 

 

 

۴ نظر

 1. با سلام من به ویزا برای USA نیازمندم واز شما راهنمایی و کمک می خوا هم .آیا امکان دارد؟ خواهش می‌کنم برای من ایمیل ارسال نمایید.
  باستان وتشکر .
  عباس سپهری از شیراز.

  • سلام
   تعیین وقت سفارت و پر کردن فرم DS160 و ارائه تور مناسب جهت انجام مصاحبه از خدمات یزدان گشت است ودر نهایت انجام پیکاپ ویزا و صدور بلیط
   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفا بادفتر یزدان گشت سفیران ۰۲۱۸۸۵۳۷۴۱۸ تماس حاصل فرمایید .

 2. سلام من قصد دارم ویزا دریافت کنم و امدم دبی همه کاری انجام دادم ولی رد صلاحیت شدم حالا می خواهم طریق دیگه رو امتحان کنم. مثلا از جایی یا از طریق وکیل تضمینی می خوام

  • سلام دلیل ریجکتی شما چی اعلام شده است .
   بادفتر یزدان گشت سفیران تماس حاصل فرمایید .
   البته تصمیم ویزا دادن یا ندادن با کنسولگری است و ویزای تضمینی ۱۰۰ درصد نیست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *