کلیسای سانتا ماریا دل فیوره,کلیسای سانتا ماریا دل فیوره ایتالیا,کلیسای جامع فلورانس,کلیساهای تاریخی در ایتالیا,مناطق تاریخی ایتالیا
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره,کلیسای سانتا ماریا دل فیوره ایتالیا,کلیسای جامع فلورانس,کلیساهای تاریخی در ایتالیا,مناطق تاریخی ایتالیا

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای «سانتا ماریا دل فیوره» که توسط «آرنولفو دیکامبیو»  طراحی شد

این کلیسا سومین کلیسای بزرگ جهان، بعد از «سنت پیتر» رم و «سنت پل» لندن بوده و در زمان اتمامش در قرن ۱۵ بزرگ‌ترین کلیسای اروپا محسوب می‌شد.

طول این بنا ۱۵۳ متر، عرضش در قسمت صلیبی به ۹۰ متر می‌رسد و ارتفاعش از زمین تا زیر فانوس ۹۰ متر است.

این ساختمان که سومین و آخرین کلیسای جامع فلورانس به شمار‌ می‌رود در سال ۱۴۱۲ به سانتا ماریا دل فیوره اهدا شده و گل لیلیوم که اشاره به این قدیسه دارد نماد شهر فلورانس نیز هست.

ساختمان کلیسای جامع سانتا ماریا بر روی کلیسای جامع دوم ساخته شده که در گذشته به «سنت رِپاراتا» هدیه شده بود.

سبک‌های متعدد و متفاوتی که در بنا به چشم می‌خورند، نمایانگر تغییر سلیقه‌ای هستند که بین مدت شروع ساخت تا اتمام آن به وجود آمده است.

در روایات مختلف آمده است که ساخت این بنا در حدود صد سال طول کشیده است

اولین سنگ قسمت ورودی در ۸ سپتامبر سال ۱۲۹۶ بر اساس طراحی دیکامبیو کار شد. وی از سال ۱۲۹۶ تا ۱۳۰۲ به روی کلیسای جامع کار کرد و طراحی او شامل سه طبقه کلاسیک با سه راهروی وسیع بود.

اگر به ضلع‌های شمالی و جنوبی ساختمان نگاه کنیم متوجه می‌شویم که چهار پنجره اول هر سمت، در قیاس با ضلع شرقی اندکی پایین‌تر، باریک‌تر و به هم نزدیک‌تر هستند.

بخش شرقی طی گسترش بنا توسط «فرانچسکو تالنتی» که استاد ناظر آن در اواسط قرن ۱۴ بود ساخته شده است. مجسمه‌های او بعدها در سال ۱۵۸۶ به موزه تاریخی اپرا منتقل شدند زیرا دوک «فرانچسکو دِ مِدیچی» (Francesco I de’ Medici ) دستور ساخت یک سر در جدید را داده بود.

بازدید از این کلیسا برای علاقمندان به تاریخ و هنر جذاب است.

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت و پیکاپ ویزا جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا توریستی ایتالیا

ویزا ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *