پیست اتومبیل دوبی , ماشین سواری در دبی , پیست اتومبیل رانی ,تور دبی , خودروهای سافاری دبی, نمایشگاه عرب هلث دبی,سفر به دبی
پیست اتومبیل دوبی , ماشین سواری در دبی , پیست اتومبیل رانی ,تور دبی , خودروهای سافاری دبی, نمایشگاه عرب هلث دبی,سفر به دبی

پیست اتومبیل دوبی

پیست اتومبیل دوبی

پیست اتومبیل دوبی

پیست اتومبیل رانی اوتودروم دبی که ۵٫۳۹ کیلومتر طول دارد، دارای تأییدیه از فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌ رانی هست و در مجتمع تفریحی دبی لند در دبی واقع‌شده است.

این پیست که در اکتبر ۲۰۰۴ افتتاح شد و اولین بخش از پروژه‌ی بزرگ دبی موتور سیتی بود، میزبان مرحله‌ی نهایی جشنواره‌ی سوپر ریسینگ ویکند LG سال ۲۰۰۴ بوده است.

این جشنواره شامل مسابقات قهرمانی FIA GT، قهرمانی اتومبیل تورینگ اروپا و فصل ۲۰۰۴ یورو کاپ فرمول ریو V6 بوده است. این مجموعه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ میزبان مسابقات جایزه بزرگ A1 و قهرمانی FIA GT بوده است.

رکورد سریع‌ ترین پیمایش این پیست در طولانی‌ ترین پیکربندی آن، توسط کاموی کوبایاشی (DAMS) در یک اتومبیل GP2 آسیایی با زمان ۱:۴۱٫۲۲۰ به ثبت رسید.

معماران متعددی روی این پروژه کار کردند اما طراحی اصلی پیست به عهده‌ی کلایو بوون از شرکت طراحی اپکس سیرکت دیزاین گذاشته شد.
مسابقات ۲۴ ساعته ی دبی نام مسابقات مقاومتی اتومبیل‌های GT، اسپرت و تورینگ می‌باشد، که توسط اوتودروم دبی از سال ۲۰۰۶ میزبانی می شود
نام برخی از رانندگان مشهوری که در این پیست به رقابت پرداخته اند و یا از آن بازدید کرده اند عبارت اند از، شوماخر، ژاک ویلنوو ، برند اشنایدر، کیمی رایکونن، جانی هربرت، ژان آلیسی، فرناندو آلونسو، جنسون باتن، نلسون پیکه، نیکو روزبرگ، رومان گروژان، سرجیو پرز، نیکو هالکنبرگ، سباستین بوئمی و ژان اریک ورگن.

هم چنین پیست اتومبیلرانی مدرن و بسیار زیبای ابوظبی که در جزیره یاس قرار دارد به نام “یاس مارینا ” شناخته می شود و برای اولین بار واجد ویژگی های منحصر یه فرد می باشد.

هرمان تیلکر آرشیتکت مشهور پیستهای اتوموبیلرانی جهان که پیش از این پیست سپانگ مالزی و صخیر بحرین را طراحی کرده برای پیست ابوظبی ویژگی های جالبی را طراحی کرده است

 

تور دبی

پیست اتومبیل رانی دبی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *