ویزای تضمینی کانادا برای افرادی که تصمیم جدی سفر به کانادا را دارند مناسب است. ویزای تضمینی کانادا انواع مختلفی از جمله ویزای توریستی مولتی کانادا را دارد
ویزای تضمینی کانادا برای افرادی که تصمیم جدی سفر به کانادا را دارند مناسب است. ویزای تضمینی کانادا انواع مختلفی از جمله ویزای توریستی مولتی کانادا را دارد

ویزای تضمینی کانادا

ویزای تضمینی کانادا

ویزای تضمینی کانادا ، اگر شما قصد داشته باشید به عنوان یک توریست وارد کانادا شوید چه از دسته کشورهایی باشید که برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند و چه از کشورهایی که از ویزا معاف هستند، حداکثر می توانید شش ماه در کانادا حضور داشته باشید.

پیش از آن که وارد کانادا بشوید افسر مدارک شما را چک می کند و اگر مورد تایید باشد به شما اجازه می دهد که وارد شوید

افسر مربوطه حداکثر زمانی را که می توانید در کانادا باشید تعیین می نماید. به طور معمول این زمان همان شش ماه است ولی در بعضی موارد ممکن است افسر این زمان را به کمتر از شش ماه تقلیل دهد. در هر صورت افسر مذکور قادر نیست که زمان را از شش ماه بیشتر تعیین کند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا تنها راه حلی است که این مشکل را برطرف می کند در واقع اگر با تقاضای والدین یا پدربزرگان و مادربزرگان برای سوپر ویزا موافقت شود، ایشان می توانند پس از ورود به کانادا حداکثر دو سال تمام در داخل خاک کانادا باقی بمانند.

باید دقت کنید که سوپر ویزا می تواند به صورت تک ورودی Single Entry یا چند ورودی Multiple Entry (ویزای مولتی کانادا) باشد.

اگر سوپر ویزا به صورت چند ورودی (ویزای مولتی کانادا) صادر شود به طور معمول تا یک ماه قبل از زمان ابطال گذرنامه متقاضی اعتبار خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر گذرنامه متقاضی در زمان صدور ویزا ۴ سال و یک ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نیز – در صورت نظر مثبت افسر مهاجرت – به مدت ۴ سال اعتبار خواهد داشت

و متقاضی هر بار که وارد کانادا بشود می تواند تا حداکثر دو سال در کشور کانادا باقی بماند.

این فرصت تنها برای افراد گروه فوق یعنی پدران، مادران، پدربزرگان و مادربزرگان کسانی مهیاست یا کسانی که شرایط لازم را دارند و با هرکسی در مورد این ویزا موافقت نمی شود

ویزای تضمینی کانادا به چه معناست؟

برای ویزای تضمینی کانادا پس از تحویل مدارک به آژانس  مدارک بطور دقیق  بررسی و کنترل میشوند و در صورت ناقص بودن  به مسافر اعلام میشود مدارک مورد نیاز سفارت را کامل تحویل دهد.

پس از اینکه مدارک کامل شدند ثبت نام آنلاین ویزا از طریق ثبت مشخصات وی در تور انجام میشود و طی یک بازه ی زمانی یک الی دوهفته ای وقت انگشت نگاری برای مسافر گرفته میشود.که متقاضی باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه کرده وبیومتریک انجام دهد.

بعد از انجام انگشت نگاری نهایتا پس از شصت روز کاری جواب ویزا از طرف سفارت اعلام میگردد که در صورت مثبت بودن به مسافراز طریق ایمیلی ۳۰ روزه مهلت پیکاپ پاسپورت داده میشود که بلافاصله به مسافر اعلام میگردد تا پاسپورت را برای صدور ویزا در اختیار همکاران قسمت پیکاپ ویزا قرار دهند. توصیه مسئولان پیکاپ یزدان گشت سفیران به متقاضیان این است که قبل از انجام پیکاپ و الحاق ویزا حتما پاس جدید  بگیرید.

ویزای مولتی کانادا

منظور از ویزای مولتی کانادا یا مولتیپل کانادا در اصل همان سوپر ویزا میباشد در سالیان قبل این نوع ویزا فقط به خانواده درجه یک متقاضی ارائه داده میشد اما با تمهیدات جدید نزدیک ۲ سال است که شرایط اخذ ویزای مولتی توریستی مهیا گشته است.

منظور از این نوع ویزا در اصل ویزای چند بار ورود میباشد متقاضی میتواند به دفعات به خاک کانادا سفر کند و از امکانات تفریحی  رفاهی آنجا استفاده کند البته با داشتن این نوع ویزا متقاضی به هیچ عنوان اجازه کار، تحصیل یا اقامت دائم ندارد و هر ۶ ماه باید خاک کانادا را ترک و مجددا مراجعه کند.

داشتن این ویزا اولین قدم در راه رسیدن به ویزای اقامتی است و متقاضیان میتوانند با هزینه کمتر پروسه خود را پیش ببرند.

متاسفانه دلالها وشرکتهای نامعتبر مهاجرتی با اخذپول گزافی از متقاضیان پروسه مهاجرتی را پیش میبرند. در صورتیکه با دریافت این ویزا نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی کردید نظارت مستقیم بر روند پرونده خود خواهید داشت .

اخذ ویزای تضمینی کانادا برای ویزای مولتی کانادا دقیقا با اعتبار پاسپورت متقاضی منقضی میشود وکل پروسه نزدیک ۲ ماه طول میکشد.

ویزای ۵ ساله کانادا

تا چند سال پیش سفر به کانادا شاید رویایی دور بود با تدابیر جدید، کنسولگری کانادا امکان دست یابی یه این نوع ویزای توریستی مهیا گشته است و متقاضیاتن میتوانند پس از طی مراحل اولیه به ویزای ۵ ساله کانادا دست یابند .

این ویزا به گونه ای است که دقیقا تا اعتبار پاسپورت مسافران اعتبار دارد به همین دلیل به متقاضیان توصیه میکنیم قبل از انجام پیکاپ ویزا از طریق دفتر یزدان گشت سفیران حتما به اداره گذرنامه مراجعه کرده و پاسپورت جدیدی دریافت نمایند تا اعتبار ۵ ساله داشته باشد.

با دریافت این نوع ویزا میتوان در طی اعتبار ویزای کانادا به دفعات به کشور کانادا سفر نمود. توجه داشته باشید به راحتی میتوانید این ویزا را تبدیل به اقامتی نمایید اما تا زمانی که شما ویزای ۵ ساله کانادا از نوع توریستی را دارید باید هر ۶ ماه یک بار خاک کانادا را ترک نمایید و مجددا ورود کنید لزومی ندارد حتما به کشور مبدا (ایران) باز گردید میتوانید به کشورهای همسایه رفته تا خروج ثبت گردد وبلا فاصله به کانادا بازگردید.

دفعات ورود و خروج محدودیتی ندارد ومیتوانید به دفعات انجام دهید. نکته حائز اهمیت این است آخرین سفر به کانادا در حالت توریستی باید اعتبار پاسپورت شما حد اقل ۹ تا ۸ ماه اعتبار داشته باشد که بتوانید ۶ ماه اخر را اقامت داشته باشید و بهتر است قبل از رسیدن به این مرحله یا ویزای توریستی خود را تبدیل به اقامتی کرده باشید یا ویزا توریستی را مجددا تمدید کردیده باشید.

ویزای تضمینی کانادا به صورت ۵ ساله نیز امکان پذیر است.

ویزای توریستی کانادا

چه مراحلی برای دریافت این نوع ویزای توریستی (ویزای تضمینی کانادا) باید طی شود؟

بیومتریک یا انجام انگشت نگاری برای دریافت ویزای توریستی یا ویزای دانشجویی و… (به طور کلی ویزای موقت)  قطعی است بدین معنی که پس از ثبت نام و دریافت برگه بیومتریک باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه. امارات. ارمنستان  مراجعه کرده و اثر انگشت و عکس متقاضی ثبت شود مصاحبه ندارد وفقط شهروندان ۲۹ کشور که ایران هم جز انهااست ملزم به انجام بیومتریک میباشند.

یزدان گشت سفیران پس از بررسی مدارک شما اعلام نواقص و مشاوره تخصصی در این زمینه و تایید ثبت اطلاعات از سوی متقاضیان وقت سفارت را تعیین کرده وپس از تحویل برگه واریزی و بیومتریک . یک تا سی روز متقاضی زمان دارد برای انگشت نگاری مراجعه کند در اصل ویزای توریستی کانادا به شما اجازه کار، تحصیل، اقامت دایم، سرمایه گزاری و… را نمیدهد اما به راحتی در این ۵ سال میتوانید ویزای توریستی کانادا را به ویزای اقامتی کانادا تبدیل نمایید.

ویزا تحصیلی کانادا

اگر برای دوره های تحصیلی بیش از ۶ ماه قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید امکان درخواست ویزای تحصیلی کانادا پس از دریافت نامه پذیرش وجود خواهد داشت. نامه پذیرش در مقاطع بعد از دیپلم باید از موسساتی گرفته شود که اداره مهاجرت شهروندی کانادا آنها را قبول داشته باشد. اگر از مدارس کانادا پذیرش دارید میتوانید برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید. تمامی مدارس مورد تایید مهاجرت هستند. همچنین میتوانید لیست موسسات معتبر هر استان را در وزارت آموزش و پرورش کانادا مشاهده کنید. اگر متقاضی که قصد دریافت ویزا تحصیلی کانادا را دارد.سنش کمتر از ۱۸ سال باشد باید یک فرد در کانادا نامه ای به اداره مهاجرت دهد و مسئولیت آن فرزند را به عهده بگیرد.انجام آزمایشات پزشکی و سو پیشینه برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند الزامی نمیباشد.

هزینه های ویزای کانادا

برای دریافت و اخذ ویزای کانادا حقیقتا هزینه کردن مسئله مهمی نباشد.

با شرایط پیش امده به راحتی میتوانید شانس پرونده ودریافت ویزای توریستی کانادا (ویزای تضمینی کانادا) را امتحان کنید ویزای کانادا انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی هزینه دریافتی از مسافران ۳۸۰ دلار امریکا باشد که شامل واریزی سفارت جهت تعیین وقت و وجه پرداختی بابت بیومتریک میباشد. همچنین هزینه پر کردن فرم و… بنابراین متقاضی ویزای نرمال کانادا با ارائه مدارک ترجمه شده به دفتر یزدان گشت سفیران  بابت روند ویزا هزینه ای دیگر را متحمل نمیشود بعد از دریافت برگه بیومتریک  باید به دفاتری که در همسایگی ایران سفر کند و بعد از بازگشت منتظر بماند تا پاسخ ویزا را به متقاضی اعلام نماییم که این پروسه از ۳ تا ۶۰ روز کاری احتمال دارد طول بکشد. و اگر جواب کنسولگری مثبت بود و ویزا به شما تعلق بگیرد هزینه ای بابت پیکاپ ویزا پرداخت مینمایید که متحمل هزینه بیشتر جهت سفر مجدد به کشورمورد نظر نگردید . تیم یزدان گشت سفیران  به صورت مستقیم پرواز کرده و پاسپورت ویزا شده را تحویل  متقاضی میدهد.

نکته  حائز اهمیت در این زمینه اگر متقاضی دریافت ویزای تضمینی کانادا هستید هزینه آن ۲۰۰۰ دلار آمریکا است که اگر به هر دلیلی تلاش ما جهت اخذ ویزا بی نتیجه بماند ۴۰۰ دلار کسرو مابالقی عودت داده میشود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به این صفحه بروید: هزینه های ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا

تور کانادا