میدان سینیوریا,میدان سینیوریا ایتالیا,جاذبه های گردشگری ایتالیا,سفر به فلورانس ایتالیا,گردشگری در ایتالیا
میدان سینیوریا,میدان سینیوریا ایتالیا,جاذبه های گردشگری ایتالیا,سفر به فلورانس ایتالیا,گردشگری در ایتالیا

میدان سینیوریا

میدان سینیوریا

میدان سینیوریا

«میدان سینیوریا» در فلورانس، یکی از معروف‌ترین و زیباترین میدان‌های ایتالیا به حساب می‌آید که مجموعه‌ای از تندیس‌های نفیس به جای مانده از هنرمندان بی‌همتای قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی را در خود جای داده است.

میدان سینیوریا در مقایسه با مرکز مذهبی که پیرامون کلیسای جامع رشد کرد، همواره نماد زندگی مدنی در این شهر بود. این میدان که نماد حکومت جمهوری و دوک‌های بزرگ محسوب می‌شود، داستان‌های پر افتخاری از معماری مسحور‌کننده و کار‌های هنری فوق‌العاده فلورانس در خود نهفته دارد.

میدان سینیوریا صحنه‌ی برگزاری رویداد‌های مهم و حتی اعدام بوده است. کشیش دومینیک «جیرولامو ساوونارولا» در تاریخ ۲۳ مه ۱۹۴۸ در همین میدان به دار آویخته و سوزانده شد. یک قطعه گرانیت در وسط میدان وجود دارد که یادآور آن حادثه است.

دهه ۱۵۰۰ میلادی، جشن‌ها، نمایش‌ها و مسابقات در این محل سازماندهی و برگزار می‌شد.

وقتی زنگ  به صدا درمی‌آمد، اهالی فلورانس برای گوش‌ کردن و پذیرفتن قوانین جدید یا آماده شدن برای دفاع از بنیان شهر، در این میدان گرد هم می‌آمدند.

قاضیان به همراه دوک‌ها و لرد‌ها، طی قرن‌ها به غنی کردن این میدان از کار‌های هنری پرداختند و آن را به یک موزه روباز استثنائی تبدیل کردند.

در جانب اصلی میدان سینیوریا ، سازه‌ی عظیم Palazzo Vecchio با آن برج مستحکم و افتخار‌آمیزش قد برافراشته است. این سازه که در پایان قرن سیزدهم میلادی به عنوان اداره‌ی مدیریت شهری ساخته شد، نمونه‌ای از معماری شهری است که در کومونه‌های ایتالیا وجود دارد

مجسمه‌هایی که در میدان سینیوریا جمع‌آوری شده است، تجلیلی فوق‌العاده و منحصر‌به‌فرد از فضیلت‌های شهروندی و اخلاقی است که حاکمان نه تنها در فلورانس، بلکه در سراسر ایتالیا باید از آن‌ها الهام و درس بگیرند.

امروز، هر یک از آن مجسمه‌ها که با نسخه‌ی غیر اصلی خود جایگزین شده‌اند، شاهد لحظات تاریخی خاص در حیات این شهر هستند.

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت و پیکاپ ویزا جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا توریستی ایتالیا

اخذ ویزا ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *