موزه مادام توسو انگلیس,موزه مادام توسو در انگلیس,درباره موزه مادام توسو انگلیس,دیدنی های موزه مادام توسو انگلیس
موزه مادام توسو انگلیس,موزه مادام توسو در انگلیس,درباره موزه مادام توسو انگلیس,دیدنی های موزه مادام توسو انگلیس

موزه مادام توسو انگلیس

موزه مادام توسو انگلیس

موزه مادام توسو انگلیس

مادام توسو نام موزه‌ای متفاوت و خلاقانه  است که شعبه های زیاد و مختلفی در سرتاسر دنیا دارد.

در این موزه مجسمه‌های افراد سرشناس دنیا با موم  ابعاد واقعی ساخته اند و در این موزه‌ها به نمایش در می‌آید. شعبه اصلی این موزه در شهر لندن قرار دارد و یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر به حساب می‌آید.

ماری توسو، در قر هجدهم در استراسبورگ در فرانسه متولد شد.

مادر او در کشور سوئیس در خانه پزشکی به نام فیلیپ کورتیو کار می‌کرد. دکتر کورتیو، یک پزشک بود که با موم مجسمه‌هایی می‌ساخت و این او بود که کار کردن با موم و ساخت مجسمه‌های مومی را به ماری یاد داد.

ماری اولین مجسمه مومی‌اش را در سال ۱۷۷۷ ساخت که مجسمه ولتر، فیلسوف فرانسوی بود. بعد از آن او مجسمه ژان ژاک روسو نویسنده مشهور و بنجامین فرانکلین را ساخت.

او در زمان انقلاب فرانسه به قسمت کشته شدگان میرفت تا بتواند صورت های آنان را ببیند و بتواند از روی صورت آن ها  مجسمه هایی طراحی کند

بعد از مرگ دکتر کورتیو در سال ۱۷۹۴، ماری مجسمه‌های مومی او را به ارث برد. در طول آن سالها، او به کشورهای مختلف اروپایی سفر کرد و در سال ۱۷۹۵ با فرانسوا توسو ازدواج کرد.

در گالری او بیش از ۴۰۰ مجسمه مومیایی قرار داشت. اما آتش‌سوزی این موزه درسال ۱۹۲۵ و بمباران آلمان‌ها درسال ۱۹۴۱ اکثر مجسمههای ساخته شده توسط مادام توسو را از بین برد

مادام توسو در سال ۱۸۴۲ پرتره خودش را ساخت که حالا این پرتره در مقابل در ورودی موزه او به نمایش درآمده است. مادام توسو در ۱۵ آوریل سال ۱۸۵۰ در خواب،از دنیا رفت.

شعبه بعدی موزه مادام توسو در سال ۱۹۷۰ در آمستردام هلند افتتاح شد و حالا این موزه شعب متعددی در قاره‌های مختلف دنیا از جمله اسیا دارد

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت و پیکاپ ویزا جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا انگلیس

ویزا توریستی انگلیس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *