مراحل اخذ ویزا انگلیس
مراحل اخذ ویزا انگلیس

مراحل اخذ ویزا انگلیس

مراحل اخذ ویزا انگلیس

مراحل اخذ ویزا انگلیس

مراحل اخذ ویزا انگلیس

در این مطلب برای شما مخاطبان عزیز یزدان گشت سفیران علاوه بر معرفی انواع ویزاهای انگلیس ، مراحل اخذ ویزا انگلیس را بصورت کامل و قدم به قدم بخصوص برای افرادی که تا به حال اقدام ننموده اند و اطلاع زیاد از روند انجام کار ندارند و اینکه باید از کجا شروع کنند، شرح خواهیم داد و در صورت توجیه شدن شما عزیزان و مصمم شدن برای اخذ ویزا انگلیس، به آخرِ همین مطلب برای اطلاعات تماس با آژانس ما و مشاوره یا راهنمایی برای اقدامات لازم مراجعه نمایید.لطفا توجه کنید که اگر هر کجای این نوشته و مراحل دچار ابهام شدید از طریق اطلاعات تماس در آخر مطلب، با شماره قرار داده شده آژانس یزدان گشت سفیران تماس بگیرید تا راهنمایی های مورد نیازتون و اقداماتتان بسیار سریع انجام گردد.

قدم اول اخذ ویزا انگلیس

ویزای انگلیس به ۳ گروه تقسیم می شود :
دسته اول : ویزای تک ورود  (single)،
دسته دوم : ویزای چند بار ورود  (multiple)،
دسته سوم : ویزای ۵ ساله  (super-visa).

در مرحله اول متقاضیان ویزای مسافرتی از نوع ویزاهای موقت انگلیس. باید فرمی را که به نام “فرم ویزا ” یا ” فرم روادید” شناخته می شود،را به دقت و به درستی پر نمایند ، در واقع این همان فرم تقاضای شما برای اخذ ویزای انگلیس می باشد که این فرم بسته به نوع ویزای درخواستی مورد نظر متفاوت می باشد .تکمیل فرم تقاضای ویزا انگلیس بایستی بصورت آنلاین و در پایگاه اینترنتی کنسولگری مورد نظر تکمیل  گردد که در این راستا یزدان گشت سفیران  خدمات پر کردن فرم  و واریزی سفارت را  انجام می دهد .توجه نمایید که:

 •  یزدان گشت سفیران هزینه های بررسی پرونده را پرداخت و فرم شمارا به درستی  و با دقت پر میکن
 •   در نطر داشته باشید که اکثرا  افراد  می توانند ویزای Single Entry دریافت کنند یعنی ویزا یک بار ورود مگر در موارد خاص می توانیم تقاضای ویزای Multiple Entry هم ارائه دهیم.

نکات بسیار مهمی در پر کردن فرم ویزا انگلیس است که باید توجه شود:

فرم  ویزای انگلیس را با دقت و بدون کم و کاستی پر نمایید.

 • مدارک شغلی. هویتی. مالی  خود را به طور کامل و آماده ارائه دهید.
 • با درست پر کردن فرم و  ارائه مدارک انگیزه سفر  خود را به روشنی  توضیح دهید و دلایل لازم دال بر برگشت در اتمام زمان اقامت و ترک خاک انگلیس را ارائه دهید.
 • به کمک مدارک و فرم های خود نشان دهید که استطاعت مالی لازم برای مسافرت به انگلیس را دارید.

در اصل کنسولگری با دیدن مدارک و اطمینان بازگشت شما ویزا را صادر میکند.البته صدور ویزا به معنای حق مسلم  ورود شما  به انگلیس نمیباشد. هنگام ورود افسر اداره مهاجرت مدارک را بررسی میکند. تا مطمئن شود شرایط ذکر شده در فوق تغییری نکرده است.

قدم دوم: وقت سفارت

در مرحله بعد از مراحل اخذ ویزا انگلیس ، بعد از تکمیل فرم مذکور و پرینت گرفتن آن،باید در روز وقت سفارتتان این فرم را به همراه مدارک لازم دیگر تسلیم سفارت نمایید. برای مشاهده مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس کلیک کنید

 

قدم سوم: وقت سفارت انگلیس جهت انگشت نگاری

 در مراحل اخذ ویزا انگلیس  پس از واریز وجه خدمات ویزایتان و تکمیل فرم مربوطه و تعیین وقت مصاحبه در یکی از کنسولگریهای که سفارت انگلیس پذیرا می باشد مانند انکارا. استانبول.  با کلیه مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای انگلیس در ساعت مشخص مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل داده و به سوالات مربوطه در مورد سفر و … به درستی و صداقت پاسخگو باشید.

برای اتمام  مراحل اخذ ویزا انگلیس  و ثبت کامل  آن در سفارت باید وقت انگشت نگاری  ثبت شود . بعد از  ثبت نام انلاین مسافر تا ۳۰ روز مهلت دارد که به یکی از شعب vac  در انکارا. استانبول  مراجعه کند و انگشت نگاری شود. و اگر برای  انگشت نگاری نرود در اصل مراحل اخذ ویزا انگلیس ناقص مانده و باطل میشود

به این نکته بسیار مهم توجه کنید تا وقتی که برای انجام  انگشت نگاری مراجعه به  انکارا. استانبول یا ابوظبی نکرده باشید ثبت نام ناقص است .آژانس  یزدان گشت سفیران، به شما اطمینان میدهد کلیه خدمات توریستی  و مراحل اخذ ویزا انگلیس  را از  پر کردن فرم تا پیکاپ ویزا  را بدون نقص انجام دهد.

 

مدارک مورد نیاز جهت مراحل اخذ ویزا انگلیس:

هر مسافر  بنا به شغل و شرایط مدارک قابل ارائه اش به سفارت فرق دارد.اما بطور کلی مدارک مورد نیاز  شامل:

کپی تمام صفحات پاسپورت
ترجمه شناسنامه
نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
مانده حساب بانکی با حداقل ۴۵ – ۵۰ میلیون تومان
تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (IMM5257E  – application form)
تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (  IMM5645E – family information)
یک قطعه عکس ۵در ۵ زمینه سفید.
ارائه ی ترجمه سند ملکی
ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود. )
ارائه مدارک مالیاتی و بیمه
رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
دعوتنامه (اختیاری)   در صورت وجود باید مدارک شخص دعوت کننده هم در مدارک لحاظ شود.
ترجمه سند ازدواج

و هر مدرکی که دال بر برگشت و همچنین استطاعت مالی شما میباشد.

* حدود ۲ هفته تا ۳ ماه طول می کشد تا از طرف سفارت پاسخی دریافت شود دال بر قبول ویزا یا ریجکت ویزا اما  در بعضی موارد این مدت زمان کوتاه تر و گاه به مراتب طولانی تر است.

قدم چهارم: پیکاپ ویزا

بعد از مصاحبه و تکمیل بودن پرونده  و طی پروسه سفارت ایمیلی  جهت انجام پیکاپ ویزا به دست شما میرسد.تیم آژانس یزدان گشت سفیران برای سهولت کار شما عزیزان و با داشتن مجوز رسمی حمل پاسپورت انگلیس ، پاسپورت متقاضیان را تحویل گرفته و به کشور مصاحبه شده متقاضی جهت انجام پیکاپ ویزا پرواز می کند و هفته بعد پاس با لیبل ویزا را به مسافر بر می گردانیم . شایان ذکر است پیکاپ به معنای حمل پاسپورت می باشد و اخذ ویزا و لیبل ویزا از طریق تنها کنسولگری صورت میگیرد.

وقت سفارت چیست؟

جهت درخواست ویزا انگلیس و در کل تقریبا برای همه سفارت خانه های کشورهای دیگر نیاز به وقت قبلی می باشد و هر سفارت خانه ای بنا بر قوانین و چارچوب کاری خود نوبت مصاحبه سفارت  و بسته به تعداد در خواست ها در روزهای مختلفی در هفته برای مصاحبه و درخواست ویزا وقت می دهند.

درخواست های  مهاجرتی در اصل مصاحبه صورت نمیگیردو متقاضیان فقط  جهت تحویل مدارکی  که بدرستی  پر شده و انجام انگشت نگاری به سفارت انگلیس در انکارا یا استانبول مراجعه میکنند.

 

در کل در روز مصاحبه چکار باید بکنید؟

اگر در یک جمله بخواهیم بگیم، متقاضیان جهت تحویل مدارک مورد نیاز وقت سفارت ، انجام انگشت نگاری در روزی که برایتان معین گردیده در سفارت خانه مربوطه حاضر می گردند.درخواست های  مهاجرتی در اصل مصاحبه صورت نمیگیردو متقاضیان فقط  جهت تحویل مدارکی  که بدرستی  پر شده و انجام انگشت نگاری به سفارت انگلیس در انکارا یا استانبول مراجعه میکنند.

جهت مشاهده مدارک مورد نیاز وقت سفارت بر لینک بالا کلیک نمایید.

پس از روز مصاحبه

پس انجام انگشت نگاری، باید منتظر خبر از طرف سفارت باشید که برای مراجعه بعدی وضعیت ویزای شما مشخص گردد، بعبارتی برای پذیرش یا رد درخواست، منتظر می مانید.که اصولا از زمان تحویل مدارک و انجام پروسه انگشت نگاری حدود ۲ هفته تا ۳ ماه زمان میبرد تا نتیجه ویزا اعلام شود.

پیکاپ ویزا چیست ؟

در یک جمله: پروسه ارسال پاسپورت به سفارت و الصاق ویزا در پاسپورت ، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا نامیده می شود.

بعد از  انگشت نگاری ،  سفارت از طریق ایمیل تصمیم نهایی خود را در مورد ویزا متقاضی اطلاع می دهد. در صورت موافقت با ویزا مسافر، باید متقاضی در اسرع وقت ، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا به سفارت ارسال نماید. درج ویزا به حضور شخص نیازی نیست و متقاضی می تواند نماینده ای از طرف خود برای تحویل پاسپورت به سفارت معرفی نماید.  در صورت عدم موافقت سفارت با ویزای متقاضی، فرد باید دلیل رد درخواست را رفع نماید و مجددا برای اخذ ویزای انگلیس اقدام نماید.

برای پیکاپ ویزا – پیکاپ پاسپورت باید چه اقدامی انجام دهم؟

به همان صورتی که در بخش وقت سفارت این مطلب شرح داده شد ، شما می توانید این پروسه را نیز همانند پروسه گرفتن وقت سفارت ، به آژانس واسط بسپارید و بعبارتی با پرداخت هزینه ای ، کلیه مراحل پیکاپ ویزا شما انجام خواهد شد و پرداخت هزینه پیکاپ ویزا بسیار اندک می باشد. امور مربوط به پیکاپ ویزا خود را می توانید با دادن وکالتی که بروی بخش دانلودها  سایت ما می باشد از طریق آژانس ما انجام دهید.

 

توجه اصل کلیه مدارک , کپی و ترجمه کلیه اسناد و مدارک اعم از بانکی, ملکی و … همچنان باید همراه مسافر و متقاضی اخذ ویـزا باشد و پس از کنترل توسط کنسولگری  ویـزا در سفارت, اصل اسناد و مدارک به وی مسترد میگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر  به سایت رسمی و تخصصی  پیکاپ ویزا یزدان گشت سفیران مراجعه فرمایید.

اگر در مورد مراحل اخذ ویزا انگلیس سوالی دارید یا می خواهید اقدام نمایید با ما تماس بگیرید

اطلاعات تماس برای اقدام جهت اخذ ویزا انگلیس

آژانس مسافرتی یزدان گشت سفیران

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۳۷۴۱۸

آدرس: تهران-مطهری-خیابان علی اکبری-پلاک ۱۹ -طبقه دوم سمت راست

وبسایت آژانس: https://www.gashtesafiran.com

وبسایت تخصصی پیکاپ پاسپورتِ آژانس: http://pickup-passport.com

♦ با تماس با شماره درج شده می توانید کلیه مراحل اخذ ویزا انگلیس را قدم به قدم با هزینه ارزان،در اسرع وقت،تضمینی  انجام دهید.

۱۸ نظر

 1. با سلام سوالی دارم: شما نوشته اید ( در بخش پیکاپ ویزا) که در صورت عدم موافقت سفارت با ویزای متقاضی، فرد باید دلیل رد درخواست را رفع نماید و مجددا برای اخذ ویزای انگلیس اقدام نماید. من برای مادرم که گرین کارت امریکا دارند و در عرض چهل سال گذشته مرتبا سالی یکبار یا دو سال یکبار برای دیدن خواهرم که تبعه انگلیس است، از تهران قبل از عید تقاضای ویزای شش ماهه کردم. ولی با تعجب بسیار برای اولین بار به مادرم ویزا ندادندو سه دلیل را برای این کار آمردند:
  ۱- که ایشان میخواهند در انگلیس بمانند ( مادر من از حدود سی سال پیش اقامت امریکا را دارد )
  ۲- پولی که در حساب ایشان است متعلق به خودشان نیست و برای گرفتن ویزا آنجا گذاشته شده چون درآمد ناشی از سود بانکی را بطور ماهانه نشان نمیدهد و اینکه منبع اصلی این پول از کجاست.
  ۳- اینکه مادرم هیچ دیپندنتی ندارند که فکر میکنم برای نشان دادن این باشد که ایشان به ایران بازمیگردند .( مادرم ۸۳ سال دارند و سالهای مدیدی است که هیچ دیپندنتی ندارند و در ضمن ایشان همیشه از طریق انگلیس به آمریکا میروند تا این مسافرت طولانی را با استراحتی پیش دخترشان بشکنند. در نتیجه خیال نداشتند دوباره به ایران بازگردند، حداقل برای مدتی.)
  آیا ممکن است نظر خود را در این مورد برای من بنویسید؟ و اینکه چکار میشود کرد؟ متشکرم
  اگر هم نمیشود به من لطفا خبر بدهید که بدانم ایمیل مرا مطالعه کرده اید.

 2. با سلام خدمت شما
  و با تشکر از مطالب مفیدی که در خصوص اقامت در انگلستان ارائه دادید.
  یک سوال داشتم از حضورتون
  در بخشی از این مطلب نوشتید که برای درخواستهای مهارجرتی مصاحبه انگلیسی در سفارت صورت نمیگیرد
  همسر من ایرانی است و شهروند انگلستان محسوب می شود
  برای اقامت در انگلیس آیا از من مصاحبه انگلیسی انجام می پذیرد یا خیر؟

 3. با سلام
  در قسمت پیکاب نوشته اید که در صورت صدور ویزا، پاسپورت را باید تحویل سفارت بدهیم. در حالی که پاسپورت هنگام احراز هویت پیش آنها می ماند!؟

  • سلام . در زمینه انگلیس اگر از دبی درخواست داده باشید با پرداخت هزینه میتوانید به ایران باز گردید وبعد خدمات پیکاپ انجام دهید که مقرون به صرفه تر هست برای متقاضیان
   در زمینه ترکیه و ارمنستان بله با داشتن برگه از سفارت ایران میتوانید با ان برگه بازگردید تا برایتان پیکاپ شود /
   لزومی ندارد تایم طولانی در ان کشور بمانید و هزینه کنید

 4. سلام
  مقاله ای برای یکی از کنفرانس ها در انگلستان ارسال کرده ام که نامه پذیرش مقاله از سوی دبیرخانه کنفرانس برایم ارسال شده است. برای رفتن به کنفرانس که دوم اکتبر در انگلستان برگزار می شود چگونه می توانم ویزا دریافت کنم و چه مدارکی لازم است؟

  • سلام خدمات ما تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران وکشورهای همسایه است .
   برای چکلیست مدارک مورد نیاز میتوانید به بخش دانلودها سایت مراجعه فرمایید که البته لینک برایتان فرستادم.

 5. حساب بانکی میشه به اسم پدر یا مادر متقاضی باشه به این شکل که مثلا پدر در مورد متقاضی تعهد بده

 6. با سلام من و خانواده‌ام که دو پسر ۴ و ۱۰ ساله به همراه همسرم و خواهرم که ۳۳ ساله و متعلقات هست قصد داریم به انگلیس پناهنده شویم لطفاً مطمن ترین و امن ترین کاری که می‌تونیم انجام دهیم تا بتوانیم نتیجه صددرصد بگیرم را راهنمایی بفرمایید.آیا شرکت محترم شما خدماتی در این خصوص ارائه مینماید و هزینه‌های این خدمات چقدر می‌شود و نحوه پرداخت ما چگونه خواهد بود.
  سپاسگزارم. وحید

  • سلام .
   دفتر یزدان گشت سفیران در زمینه انگلیس فقط وقت سفارت .واریزی سفارت و تکمیل فرم خدمات ارائه میدهد .
   وقت سفارت جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک

 7. تبلیغات در گوگل

  ممنون از اطلاعاتی خوبی که در مورد این سرویس قرار
  دادید

 8. سلام سوالم اینه که اگر یه بچه ۹ ساله بخواد با مادرش که در خواست ویزای ۶ ماهه کالج ( Short term student 6 month ) رو کرده به انگلستان برود چه نو ویزایی رو باید درخواست کنه.توریستی یا در همون قسمت ویزای تحصیلی student dependent رو بزنه

 9. با سلام
  در مورد ويزاي انگليس حداكثر زمان در خواست قبل از سفر چند ماه است

  ملاک تاریخ sumbit فرم است یا تاریخ مراجعه به vfs و تحویل مدارک

  • سلام اکر تصمیم به اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران دارید بازده سه ماه را در نظر بگیرید وقت های تهران تا مارچ گرفته شده است و زمان حدود ۱۴ روز طول میکشه جواب قبولی ویزا یا رد در خواست شما اعلام شود .
   اما اگر وقت سفارت از کشورهای همسایه مورد نظرتان است ۲ماه زودتر کفایت میکند تا بدون استرس مراحل طی شود .
   موفق باشید .

  • خیر زمانی که شما وقت سفارت برایتان گرفته شده و برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کرده اید
   ممکن است میان سابمیت پرونده و گرفتن وقت سفارت شما فاصله نسبتا طولانی بیفتد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *