راه آهن پستی لندن,راه آهن لندن,راه آهن انگلیس,درباره راه آهن پستی لندن,حمل و نقل لندن,لندن,انگلیس,قطار های لندن,بلیط راه آهن پستی لندن
راه آهن پستی لندن,راه آهن لندن,راه آهن انگلیس,درباره راه آهن پستی لندن,حمل و نقل لندن,لندن,انگلیس,قطار های لندن,بلیط راه آهن پستی لندن

راه آهن پستی لندن

راه آهن پستی لندن

راه آهن پستی لندن

راه‌آهن پستی لندن کار خود را از سال ۱۹۲۷ در زمینه‌ی حمل و نقل مرسولات پستی، آغاز کرده بوده است

پس از سال‌ها فعالیت سرانجام در ۲۰۰۳ بسته شد اما پس از گذشت چند سال دوباره در سپتامبر ۲۰۱۷ فعالیت خود را با کاربری متفاوت از سر گرفت.

به مدت هفتاد و شش سال یعنی از سال ۱۹۲۷، اداره‌ی پست لندن ناوگانی ازقطارهای برقی بدون راننده را به کار گرفت.

این قطارها روی ریل‌هایی با سایز باریک در زیر زمین حرکت می‌کردندو مسئول جابه جایی نامه‌ها و بسته‌های پستی بین ادارات مختلف بودند.

مسیر این راه‌آهن از اداره‌ی پدینگتون در غرب شروع می‌شد و به اداره‌ی وایت‌چاپل در شرق می‌رسید و دارای مسافتی به اندازه‌ی ۱۰ کیلومتر بود.

این مسیر در بین راه هشت ایستگاه داشت که بزرگ‌ترین آن‌ها در زیر «Mount Pleasant» قرار داشت.

راه‌آهن پستی لندن در اوج فعالیتش برای ۲۲ ساعت کار و حمل ۴ میلیون مرسوله پستی راه‌اندازی شده بود.

این راه‌آهن زیرزمینی به منظور دور زدن ترافیک سنگین و ازدحام جاده‌ای در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی ساخته شد چون این ترافیک و ازدحام باعث به وجود آمدن تاخیرهای زیاد و غیر قابل قبولی در جابه جایی بین دو اداره می‌شد.

تا سال ۲۰۰۳، این راه‌آهن قلب خدمات پستی لندن محسوب می‌شد، اما به خاطر بار سنگین مالی که این سیستم برای رویال میل داشت، در نهایت بسته شد، چون هزینه‌ی استفاده از آن پنج برابر بیشتر از حمل و نقل جاده‌ای بود.

راه‌آهن پستی مجددا در سپتامبر ۲۰۱۷ بازگشایی شد، اما این بار به جای مرسولات پستی، مردم را جابه جا می‌کند.

هم‌اینک مراجعه‌کنندگان می‌توانند مسیر دایره‌ای به طول یک کیلومتر را در واگن‌های جدیدی که برای جابه جایی مسافر طراحی شده‌اند، در مدت زمان ۲۰ دقیقه طی کنند و پیشرفت هایی کرده است

وقت سفارت انگلیس

 

نویسنده : یزدان گشت سفیران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *