برج کج تماشایی ایتالیا,برج پیزا ایتالیا,برج های ایتالیا,داستان کج شدن پیزا,برج پیزا در کشور ایتالیا,زیرپایه برج پیزا در ایتالیاورم ایتالیا
برج کج تماشایی ایتالیا,برج پیزا ایتالیا,برج های ایتالیا,داستان کج شدن پیزا,برج پیزا در کشور ایتالیا,زیرپایه برج پیزا در ایتالیاورم ایتالیا

برج کج تماشایی ایتالیا

برج کج تماشایی ایتالیا

برج کج تماشایی ایتالیا

دراقصی نقاط جهان برجهایی هستند که کج میباشندوبرج پیزادرایتالیا نیز یکی ازاین برجهاست.

به باوربرخی ازمردم این برج به طورعمودی کج بنا شده تاتوریستهای دنیا را به این منطقه جذب کند ولی این باور صحیح نیست.

درواقع اهالی شهر پیزادرایتالیادرقرن۱۲میلادی مصمم شدندتادرکنارکلیساس بزرگشان برجی رابسازندتاناقوسهای آن برفرازآن نواخته شود.

ولی زیرپایه این برج بسیارنرم وپرآب بودوازیک طرف سازه دیگرتوان تحمل وزن برج رانداشت وبتدریج کج شد.

  • داستان کج شدن پیزا:

در سال ۱۱۷۳ مهندسی به نام بونانو پیزانو اولین سنگ مرمر برج را بنا نهاد.

از آنجا که در زیرزمین این منطقه آب فراوانی وجود داشت بونانو قادر بود که پی سازه را فقط تا ۱۰ فوت پایین تر از سطح زمین حفر کند. به محض این که اولین طبقه برج به پایان رسید و تا ارتفاع ۱۲ متر بالا رفت؛ کج شدن و پایین رفتن آن شروع شد.

سال ها بعد این برج زیر نظر معماران و مهندسان دوران های مختلف ساخته شد و معماران در تلاش بودند با تغییر ارتفاع بخش شمالی و جنوبی سازه، کج بودن آن را برطرف کنندعلاوه بر این بیشتر مصالح به کار گرفته شده در برج پیزا سنگ های مرمر سفید رنگ هستند که در شب به کمک سیستم نورپردازی جالب، منظره زیبایی را ایجاد می کنندو پیش بینی می شود که حداقل تا سه قرن دیگر می تواند یکی از جاذبه های توریستی کشور ایتالیا باشد.

نام دیگر این برج ،برج کج پیزا وبرج ناقوس پیزا می باشدوطول مدت طراحی وساخت آن از۱۱۷۳تا۱۳۷۲میلادی بوده و ارتفاع بالاترین بخش و ۵۵٫۸۶ متر ارتفاع پایینی قسمت کج شدهاست وهمچنین دارای ۲۵۱ پله و۱۴۵۰۰تن وزن است.

برج پیزا تنها برج کج جهان نیست ولی مشهورترین آنها لقب گرفته است.

از آنجا که پیزا در کشور ایتالیا واقع شده و محل رفت و آمد توریست هاست، جهانگردان و افراد مختلف تشویق می شوند تا در بازدید از جاذبه های توریستی به این برج عجیب هم سری بزنند.

باما باشید تادرسفر به یادماندنی دیندینهای ایتالیاازاین برج زیبا دیدن کنیم ولحظات خوشی رارقم یزنیم..

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت ایتالیا,تور ایتالیا,وقت سفارت شینگن می باشد

جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا توریستی ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *