آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,آمفی تئاترکولوسئوم,داستان آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,معماری آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,کشور ایتاللیا
آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,آمفی تئاترکولوسئوم,داستان آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,معماری آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا,کشور ایتاللیا

آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا

آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا

آمفی تئاترکولوسئوم درایتالیا

 

تابه امروز آمفی تئاترهای زیادی را دیده اید ولی این آمفی تئاتر کولوسئوم باداستان هدف از ساخت آن متمایزاست. این بنا در مرکز شهر رم ایتالیا واقع است و همچنان محبوبترین جاذبه تاریخی ایتالیا محسوب می‌شود،آمفی تئاتر عظیمی است که برای تماشای نبرد گلادیاتورها ساخته شد و محلی برای سرگرمی مردم روم و امپراطور بوده است.

نبردهایی که در این آمفی تئاتر برگزار می‌شد مرگبار بودند و تماشاگران از مشاهده نبرد بین انسان و حیوانات لذت می‌بردند. اغلب گلادیاتورها مردان یا زنان برده بودند و یا افرادی بودند که به صورت داوطلبانه گلادیاتور می شدند و به ازای دریافت پول گلاویزمی شدند.
کلوسئوم از مکان هایی است که باید دیدو در نوع خود بزرگترین جایی است که تاکنون توسط امپراطوری روم بنا شده است . مسیحیان، کولوسئوم را به عنوان محلی می شناسند که تعداد زیادی از مومنانشان در آن به شهادت رسیده اند ویا مورد شکنجه امپراطوری رم واقع شده اند.

عده ای نیزبراین باورندکه تنها این تماشاخانه نیست که مقدس است بلکه تمامی رم آغشته به خون شهدای مسیحیت می باشد و به همبن خاطر تمام رم را باید مقدس انگاشت.ضمن اینکه اینجا را تحت عنوان مکان مجرمان نیز قلمدادکرده اند زیرا معتقدند که افرادبیشماری دراین محل مرگ دیگران را مشاهده کرده و حتی لذت نیزمی بردند واین خود یک عمل مجرمانه و ضد بشریت بوده است.گاها بدن گلادیوتور کشته شده خوراک درندگان می شده است.
بنای تاریخی کولوسئوم تا حدود قرن ۱۸ میلادی به دلیل آتش سوزی وزلزله آسیبهای فراوانی دید، ترک های عظیمی که حاصل زلزله ی ویرانگر سال ۱۳۴۹ میلادی بود هنوز هم بر دیواره‌های بنا قابل رویت است.

در تخریب کولوسئوم باید درنظرداشت که تا حدود قرن ۱۸ به عنوان بنایی تاریخی به آن توجهی نمی شد و بی استفاده مانده بودتاجایی که بسیاری از سنگ هایش را در همین دوره زمانی به سرقت بردند و برای ساخت ساختمان های دیگری در ایتالیا استفاده کردند از جمله کلیساهای سنت پیتر و سنت جان لاتران، پالازوی ونیز و استحکامات دفاعی در امتداد رودخانه تیبر که این امر هم نقش مهمی در تخریب کولوسئوم داشت.
باما همراه باشید تا این مکان دیدنی راکه ارعجایب هفتگانه است ازنزدیک ببینیم واز معماری زیبا وعلت غم انگیزهدف ساخت آن بیشتر بدانیم…

یزدان گشت سفیران,مرکز تخصصی وقت سفارت ایتالیا,تور ایتالیا,وقت سفارت شینگن می باشد

جهت کسب اطلاعات بیش تر با دفتر یزدان گشت تماس حاصل فرمایید.

ویزا توریستی ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *